Rules Forms Support (7.x-1.0-beta5) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Message
uk: Повідомлення

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Access
uk: Доступ

en: Path
uk: Шлях

en: Form ID
uk: ID форми

en: Options
uk: Опції

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Rules
uk: Правила

en: Query
uk: Запит

en: Select list
uk: Список вибору

en: Text field
uk: Текстове поле

en: acting user
uk: діючий користувач

en: Text area
uk: Текстова область

en: Form
uk: Форма

en: Activate
uk: Задіяти

en: Form element
uk: Елемент форми

en: Radios
uk: Радіокнопки

en: The settings have been saved.
uk: Настроювання були збережене.

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: form
uk: форма

en: Checkboxes
uk: Прапорці

en: Are you sure you want to activate events for %form?
uk: Ви дійсно бажаєте активувати події для %form?

en: Form state
uk: Стан форми

en: Fragment
uk: Фрагмент

en: Value(s)
uk: Значення

en: Form events
uk: Події Форм

en: form state
uk: стан форми

en: Element type
uk: Тип елементу

en: Element name
uk: Назва елементу

en: Element title
uk: Назва елемента
