Rules Forms Support (7.x-1.0-rc2) - en to hu translation catalogue (33 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Disable
hu: Letiltás

en: Message
hu: Üzenet

en: Required
hu: Szükséges

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Path
hu: Útvonal

en: Form ID
hu: Űrlap azonosító

en: Continue
hu: Folytatás

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Rules
hu: Szabályok

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Form
hu: Űrlap

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Activate
hu: Bekapcsolás

en: Rebuild
hu: Újraépítés

en: Form element
hu: Űrlapelem

en: The settings have been saved.
hu: A beállítások elmentve.

en: Logged in user
hu: Bejelentkezett felhasználó

en: form
hu: űrlap

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
hu: Csak egyedi lehetőségek lehetnek a kiválasztó listában. A következő kulcsok többször szerepelenek:

en: Fragment
hu: Részlet

en: Value(s)
hu: Értékek

en: Form events
hu: Űrlapok eseményei

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
hu: A lehetőségek kulcsa nem lehet hosszabb, mint 128 karakter. A következő kulcsok túllépik ezt a határt:

en: Reload form
hu: Űrlap újratöltése

en: Set the title of an element in the form
hu: Egy elem címének beállítása az űrlapon

en: Set the description of an element in the form
hu: Egy elem leírásának beállítása az űrlapon

en: Hide an element in the form
hu: Egy elem elrejtése az űrlapon

en: Disable an element in the form
hu: Egy elem letiltása az űrlapon

en: Evaluate as regular expression
hu: Kiértékelés reguláris kifejezésként
