Rules Forms Support (7.x-1.1) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Message
bn: বার্তা

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Save settings
bn: সেটিংস সংরক্ষণ কর

en: Hide
bn: লুকাও
