Rules Forms Support (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Message
hi: संदेश

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Required
hi: ज़रूरी

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Path
hi: मार्ग

en: Form ID
hi: फार्म आईडी

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Options
hi: विकल्प

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: Rules
hi: नियम

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: Activate
hi: सक्रिय

en: Rebuild
hi: पुनर्निर्माण

en: form
hi: प्रपत्र
