Rules Forms Support (7.x-1.4) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Disable
it: Disattiva

en: Message
it: Messaggio

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Required
it: Obbligatorio

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Path
it: Percorso

en: Form ID
it: ID del form

en: Continue
it: Continua

en: Options
it: Opzioni

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Rules
it: Regole

en: Hide
it: Nascondi

en: Activate
it: Attiva

en: Rebuild
it: Ricostruisci

en: Logged in user
it: Utente autenticato

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
it: Le opzioni nella lista selezionata devono essere univoche. Le chiavi seguenti sono usate più di una volta:

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
it: La chiave delle opzioni può essere al massimo di 128 caratteri. Le chiavi seguenti superano questo limite:

en: Reload form
it: Ricaricare form
