Rules Regex (7.x-1.0) - en to lv translation catalogue (5 entries)

en: String
lv: Virkne

en: Pattern
lv: Modelis

en: Limit
lv: Limits

en: Match
lv: Atbilst

en: Offset
lv: Atkāpe
