Rules Regex (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Pattern
pt: Padrão

en: Rules
pt: Regras

en: Limit
pt: Limite

en: Match
pt: Ocorrência

en: Offset
pt: Deslocamento
