Rules Regex (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: String
fa: رشته

en: Pattern
fa: الگو

en: Rules
fa: قوانین

en: Limit
fa: محدوده

en: Match
fa: مطابق است

en: Offset
fa: جابجایی
