Rules Regex (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (5 entries)

en: String
sv: Sträng

en: Pattern
sv: Mönster

en: Rules
sv: Regler

en: Limit
sv: Begränsning

en: Offset
sv: Kompensera
