Safeword (7.x-1.12) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: Replacement value
de: Ersetzungswert

en: Context
de: Kontext

en: Machine name
de: Systemname

en: The maximum length of the field in characters.
de: Die Maximallänge des Feldes in Zeichen
