Safeword (7.x-1.5) - en to sv translation catalogue (8 entries)

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Replacement value
sv: Ersättningsvärde

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: The maximum length of the field in characters.
sv: Det största antalet tecken i fältet.

en: A field with human readable text and a scrubbed machine-safe variation.
sv: Ett fält med läsbar text och en tvättad och maskinsäker variant.

en: URL-safe
sv: URL-säker

en: A field with a scrubbed machine-safe variation of the node title.
sv: Ett fält med en tvättad maskinsäker variation av nodtiteln.

en: A URL-safe version of the text. It may only contain lowercase letters, numbers and underscores. Leave blank to re-generate.
sv: En URL-säker version av texten. Den kan bara innehålla gemener, siffror och understreck. Lämna blankt för att generera om.
