Salesforce Suite (7.x-2.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (52 entries)

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: List
cs: Seznam

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Edit
cs: Upravit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Password
cs: Heslo

en: Settings
cs: Nastavení

en: edit
cs: upravit

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: Manage
cs: Správa

en: Node type
cs: Typ uzlu

en: <none>
cs: <žádné>

en: Picture
cs: Obrázek

en: Continue
cs: Pokračovat

en: file
cs: soubor

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Create
cs: Vytvořit

en: E-mail address
cs: E-mailová adresa

en: Field name
cs: Název pole

en: Conditions
cs: Podmínky

en: This field is required.
cs: Toto pole je vyžadováno.

en: Caching
cs: Mezipaměť

en: Minimum cache lifetime
cs: Minimální životnost cache

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: Clone
cs: Klonovat

en: Operation
cs: Operace

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzory

en: Revert
cs: Vrátit

en: Import failed.
cs: Import se nezdařil.

en: No limit
cs: Žádný limit

en: revert
cs: vrátit

en: Automatic
cs: Automatické

en: File upload error. Could not move uploaded file.
cs: Chyba při nahrání souboru. Nelze přesunout nahraný soubor.

en: Unlink
cs: Zrušit odkaz

en: clone
cs: klonovat

en: Importing
cs: Probíhá import

en: None available
cs: Není k dispozici

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
cs: Soubor %file nemohl být uložen, protože jeho velikost je větší než maximální povolená velikost (%maxsize).

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
cs: Soubor %file nelze uložit, protože upload neproběhl celý.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
cs: Soubor %file nelze uložit. Došlo k neznámé chybě.

en: No minimum
cs: Žádné minimum

en: override
cs: překrýt

en: Fixed value
cs: Pevná hodnota
