Salesforce Suite (7.x-2.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (57 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Username
ja: ユーザー名

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Password
ja: パスワード

en: Settings
ja: 設定

en: edit
ja: 編集

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Manage
ja: 管理

en: Node type
ja: ノードタイプ

en: <none>
ja: <なし>

en: Picture
ja: 写真

en: Continue
ja: 継続

en: file
ja: ファイル

en: Created
ja: 作成

en: Create
ja: 作成

en: E-mail address
ja: メールアドレス

en: Field name
ja: フィールド名

en: Conditions
ja: 条件

en: This field is required.
ja: このフィールドは必須です。

en: Caching
ja: キャッシュ

en: Minimum cache lifetime
ja: キャッシュの存続期間

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: Clone
ja: 複製

en: Operation
ja: 操作

en: Notifications
ja: 通知

en: Account status
ja: アカウント 状況

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Revert
ja: 戻す

en: Import failed.
ja: インポートに失敗しました。

en: No limit
ja: 無制限

en: revert
ja: 戻す

en: Automatic
ja: 自動

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ja: ファイルのアップロードエラー : アップロードされたファイルを移動することができませんでした。

en: Unlink
ja: リンクしない

en: clone
ja: 複製

en: Importing
ja: インポート

en: None available
ja: 利用不可

en: export
ja: エクスポート

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
ja: アップロードの最大許容サイズ %maxsize を超えるため、ファイル %file を保存できませんでした。

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
ja: アップロードが不完全なため、ファイル %file を保存できませんでした。

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ja: 未知のエラーが発生したため、ファイル %file を保存できませんでした。

en: override
ja: 上書き

en: Read-only
ja: 読み取りのみ

en: Fixed value
ja: 固定値
