Salesforce Suite (7.x-2.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Password
ro: Parolă

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Update
ro: Actualizare

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Manage
ro: Administrați

en: Node type
ro: Tip nod

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: <none>
ro: <nimic>

en: Picture
ro: Imagine

en: Continue
ro: Continuare

en: file
ro: fisier

en: Created
ro: Creat

en: Create
ro: Crează

en: E-mail address
ro: Adresa de e-mail

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Conditions
ro: Condiții

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Minimum cache lifetime
ro: Viaţa minimă cache

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: Clone
ro: Clonare

en: Operation
ro: Operație

en: Notifications
ro: Notificări

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Revert
ro: Revenire

en: revert
ro: revenire

en: Automatic
ro: Automat

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ro: Eroare la încărcarea fişierului. Nu s-a putut muta fişierul.

en: Unlink
ro: Înlăturați legătura

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
ro: Fişierul %file nu a putut fi salvat pentru că dimensiunea sa depăşeşte %maxsize, mărimea maximă permisă pentru încărcări.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
ro: Fişierul %file nu a putut fi salvat pentru că încărcarea nu s-a terminat.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ro: Fişierul %file nu a putut fi salvat; eroare necunoscută.

en: Fixed value
ro: Valoare fixă
