Salesforce Suite (7.x-2.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (60 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: edit
fr: modifier

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Manage
fr: Gérer

en: Node type
fr: Type de nœud

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: <none>
fr: --aucun--

en: Picture
fr: Image

en: Continue
fr: Continuer

en: file
fr: fichier

en: Created
fr: Créé

en: Create
fr: Créer

en: E-mail address
fr: Adresse de courriel

en: Field name
fr: Nom du champ

en: This field is required.
fr: Ce champ est requis.

en: Caching
fr: Mise en cache

en: Minimum cache lifetime
fr: Durée de vie minimale de la mémoire cache

en: Save changes
fr: Enregistrer les modifications

en: Clone
fr: Cloner

en: Operation
fr: Opération

en: The changes have been saved.
fr: Les changements ont été enregistrés.

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Revert
fr: Rétablir

en: Import failed.
fr: L'importation a échoué.

en: No limit
fr: Aucune limite

en: revert
fr: rétablir

en: Automatic
fr: Automatique

en: File upload error. Could not move uploaded file.
fr: Erreur de transfert de fichier. Impossible de déplacer le fichier transféré.

en: Unlink
fr: Supprimer le lien

en: clone
fr: cloner

en: Importing
fr: Importation

en: None available
fr: Aucun disponible

en: export
fr: exporter

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
fr: Le fichier %file n'a pas pu être enregistré parce qu'il dépasse la taille maximale autorisée (%maxsize).

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
fr: Le fichier %file n'a pas pu être enregistré car le transfert ne s'est pas terminé.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
fr: Le fichier %file n'a pas pu être enregistré. Une erreur inconnue s'est produite.

en: Queue ID
fr: Identifiant (ID) de la file d'attente

en: No minimum
fr: Pas de minimum

en: Proxy settings
fr: Paramètres du proxy

en: override
fr: supplanter

en: Read-only
fr: Lecture seule

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
fr: À FAIRE Ajouter une chaîne descriptive ici à afficher dans l'UI

en: Extra Options
fr: Options supplémentaires

en: Fixed value
fr: Valeur fixe

en: Import Settings
fr: Importer les Paramètres
