Salesforce Suite (7.x-2.0-alpha3) - en to th translation catalogue (41 entries)

en: delete
th: ลบ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Manage
th: จัดการ

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: file
th: แฟ้ม

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Create
th: สร้าง

en: E-mail address
th: อีเมล

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: This field is required.
th: ช่องนี้จำเป็นต้องกรอก

en: Caching
th: ตั้งค่าแคช

en: Minimum cache lifetime
th: อายุสั้นสุดของแคช

en: Save changes
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลง

en: Clone
th: โคลน

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: The changes have been saved.
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลงแล้ว

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: File upload error. Could not move uploaded file.
th: การอัปโหลดไฟล์ผิดพลาด ไม่สามารถย้ายไฟล์

en: Unlink
th: ยกเลิกการเชื่อมโยง

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
th: ไฟล์ %file ไม่สามารถบันทึกได้เนื่องจากมีขนาดเกิน %maxsize ซึ่งเป็นขนาดสูงสุดที่อนุญาต

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
th: ไฟล์ %file ไม่สามารถบันทึกเนื่องจากการอัปโหลดไม่สมบูรณ์

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
th: ไฟล์ %file ไม่สามารถบันทึกเนื่องจากเกิดข้อผิดพลาดที่ไม่ทราบสาเหตุ
