Salesforce Suite (7.x-3.1) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Action
id: Tindakan

en: view
id: tampilan

en: Search
id: Pencarian

en: Message
id: Pesan

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Modules
id: Modul

en: Error
id: Kesalahan

en: Created
id: Dibuat

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Address
id: Alamat

en: Key
id: Kunci

en: Constant
id: Konstan

en: Entity
id: Entitas

en: None.
id: Tidak ada.

en: Requirements
id: Persyaratan

en: Revision
id: Revisi

en: Select
id: Pilih

en: About
id: Tentang

en: and
id: dan

en: Additional information
id: Informasi tambahan

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Direction
id: Arah

en: Properties
id: Properti

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: Required modules
id: Modul yang dibutuhkan

en: Entity label
id: Label entitas

en: Field map
id: Peta bidang
