Salesforce Suite (7.x-3.1) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Action
it: Azione

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Sync
it: Sincronizzate

en: Modules
it: Moduli

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Success
it: Riuscito

en: Advanced
it: Avanzate

en: Address
it: Indirizzo

en: Key
it: Chiave

en: Constant
it: Costante

en: Date/time
it: Data/ora

en: Entity
it: Entità

en: None.
it: Nessuno.

en: Requirements
it: Requisiti

en: Revision
it: Revisione

en: Select
it: Scegliere

en: About
it: Informazioni

en: and
it: e

en: Additional information
it: Informazioni aggiuntive

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Format: %time.
it: Formato: %time.

en: Direction
it: Direzione

en: Properties
it: Proprietà

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Required modules
it: Moduli richiesti

en: Authorize
it: Autorizza

en: Entity label
it: Etichetta dell'entità
