Salesforce Suite (7.x-3.3-beta3) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Action
pt: Ação

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Message
pt: Mensagem

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Modules
pt: Módulos

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Success
pt: Sucesso

en: Advanced
pt: Avançado

en: Address
pt: Morada

en: Key
pt: Chave

en: Constant
pt: Constante

en: Date/time
pt: Data/tempo

en: Entity
pt: Entidade

en: None.
pt: Nenhum.

en: Requirements
pt: Requisitos

en: Revision
pt: Revisão

en: Select
pt: Selecionar

en: About
pt: Sobre

en: and
pt: e

en: Additional information
pt: Informação adicional

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Direction
pt: Direção

en: Properties
pt: Propriedades

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Items per page
pt: Itens por página

en: Entity API
pt: API Entidade

en: Required modules
pt: Módulos necessários

en: -- Select --
pt: -- Selecionar --

en: Entity label
pt: Etiqueta da entidade

en: Related entities
pt: Entidades relacionadas

en: Field map
pt: Mapa de campo
