Salesforce Suite (7.x-3.3) - en to hi translation catalogue (45 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Error
hi: त्रुटि

en: Created
hi: निर्मित

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Success
hi: सफलता

en: Advanced
hi: विकसित

en: Address
hi: पता

en: Date/time
hi: तारीख/समय

en: Entity
hi: इकाई

en: None.
hi: कोई नहीं

en: Revision
hi: संशोधन

en: About
hi: के बारे में

en: and
hi: और

en: Additional information
hi: अतिरिक्त सूचना

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Direction
hi: दिशा

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: Required modules
hi: अनिवार्य मॉड्यूल

en: Entity label
hi: entity उपनाम

en: Drupal entity
hi: द्रुपल तत्त्व

en: Drupal Entity Type
hi: द्रुपल तत्त्व के प्रकार

en: Drupal to SF
hi: द्रुपल से SF

en: SF to Drupal
hi: SF से द्रुपल

en: Process asynchronously
hi: प्रक्रिया असमकालिक रूप से

en: Salesforce Pull
hi: विक्रय शक्ति pull
