Salesforce Webforms (7.x-1.0-alpha4) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Yes
de: Ja

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Weight
de: Gewichtung

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Fields
de: Felder

en: Random
de: Zufall

en: Object
de: Objekt

en: Sort Order
de: Sortierreihenfolge

en: Minutes
de: Minuten

en: TRUE
de: Wahr

en: Default value
de: Standardwert

en: Field Name
de: Feldname

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Source data
de: Quelldaten

en: Add map
de: Karte hinzufügen

en: Map Name
de: Kartenname

en: Webform submission data
de: Daten einer Webformulareingabe

en: The default value of the field identified by its key.
de: Der durch seinen Schlüssel identifizierte Standardwert des Felds.
