Salesforce Webforms (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Yes
uk: Так

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Fields
uk: Поля

en: Random
uk: Випадково

en: Object
uk: Об'єкт

en: Sort Order
uk: Порядок сортування

en: Minutes
uk: Хвилини

en: TRUE
uk: ІСТИНА

en: FALSE
uk: ХИБНІСТЬ

en: Default value
uk: Базове значення

en: is
uk: буде

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Source data
uk: Вихідні дані

en: is not
uk: не є

en: Edit mapping
uk: Редагувати відповідності

en: is empty
uk: порожнє

en: --None--
uk: --Немає--

en: is not empty
uk: не порожнє

en: Map Name
uk: Назва карти

en: Edit map
uk: Редагувати карту

en: Delete map
uk: Видалити карту

en: Webform submission data
uk: Дані надсилання веб-форми

en: The default value of the field identified by its key.
uk: Базове значення поля, визначене його ключем.
