Salsa Entity (7.x-1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (70 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: value
mr: मूल्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Private
mr: खाजगी

en: Groups
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Closed
mr: बंद

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Manager
mr: व्यवस्थापक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Currency
mr: चलन

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Date
mr: दिनांक

en: Error Message
mr: तृटीचा संदेश

en: Number
mr: अंक

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Required
mr: आवश्यक

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Time
mr: वेळ

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Text
mr: अक्षर

en: Total
mr: एकूण

en: type
mr: प्रकार

en: Email
mr: ईमेल

en: Contact
mr: संपर्क

en: Question
mr: प्रश्न

en: Active
mr: सक्रिय

en: Good
mr: चांगला

en: Off
mr: बंद

en: Location
mr: स्थळ

en: Normal
mr: साधारण

en: help
mr: मदत

en: Card Type
mr: कार्ड चा प्रकार

en: Card Number
mr: कार्डचा क्रमांक

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: Send
mr: पाठवा

en: here
mr: येथे

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Save Changes
mr: बदल जतन करा

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: profile
mr: सदस्य खाते

en: date
mr: दिनांक

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: The e-mail address you specified is not valid.
mr: तुम्ही दिलेला ईमेल पत्ता योग्य नाही
