Salsa Entity (7.x-1.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (146 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: delete
vi: xoá

en: value
vi: giá trị

en: Status
vi: Trạng thái

en: Register
vi: Đăng ký

en: Suffix
vi: Hậu tố

en: E-mail
vi: Thư điện tử

en: Delete
vi: Xóa

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Operations
vi: Thao tác

en: Value
vi: Giá trị

en: Private
vi: Riêng tư

en: Groups
vi: Nhóm

en: Type
vi: Kiểu

en: Closed
vi: Đóng

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: Unsubscribe
vi: Hủy đăng ký

en: Manager
vi: Điều hành viên

en: Description
vi: Mô tả

en: Public
vi: Công cộng

en: Enable
vi: Bật

en: Disable
vi: Tắt

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Currency
vi: Tiền tệ

en: Tags
vi: Thẻ

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Number
vi: Số

en: Password
vi: Mật khẩu

en: Country
vi: Quốc gia

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Image
vi: Ảnh

en: Required
vi: Bắt buộc

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Open
vi: Mở

en: Time
vi: Thời gian

en: Notes
vi: Ghi chú

en: Event
vi: Sự Kiện

en: Text
vi: Văn bản

en: name
vi: tên

en: Total
vi: Tổng

en: Unknown
vi: Không rõ

en: type
vi: loại

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Check
vi: Kiểm tra

en: Contact
vi: Liên hệ

en: Number of columns
vi: Số cột

en: Question
vi: Câu hỏi

en: Active
vi: Hoạt động

en: Good
vi: Tốt

en: Off
vi: Tắt

en: Submit changes
vi: Đệ trình các thay đổi

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Footer
vi: Phần chân

en: Recipients
vi: Người nhận

en: Location
vi: Vị trí

en: Normal
vi: Bình thường

en: help
vi: trợ giúp

en: Card Type
vi: Loại thẻ

en: Card Number
vi: Số thẻ

en: Start Date
vi: Ngày bắt đầu

en: Amount
vi: Số lượng

en: Unlimited
vi: Không giới hạn

en: Phone
vi: Điện thoại

en: Address
vi: Địa chỉ

en: State
vi: Bang

en: Send
vi: Gửi

en: Code
vi: Mã

en: Inactive
vi: Không hoạt động

en: Payment
vi: Thanh toán

en: Events
vi: Sự kiện

en: here
vi: ở đây

en: Start
vi: Khởi động

en: End
vi: Kết thúc

en: Note
vi: Ghi chú

en: Other
vi: Khác

en: Last
vi: Cuối

en: Anonymous
vi: Ẩn danh

en: Ascending
vi: Tăng dần

en: Descending
vi: Giảm dần

en: Order
vi: Thứ tự

en: Credit Card
vi: Thẻ tín dụng

en: IP Address
vi: Địa chỉ IP

en: Template
vi: Mẫu

en: Profile
vi: Hồ sơ người dùng

en: text
vi: văn bản

en: Expires
vi: Hết hạn

en: Page Title
vi: Tên trang

en: Save Changes
vi: Lưu thay đổi

en: First Name
vi: Tên

en: Last Name
vi: Họ

en: Street
vi: Đường

en: City
vi: Thành phố

en: State/Province
vi: Tỉnh/Thành

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Department
vi: Phòng ban

en: Street Address
vi: Địa chỉ đường phố

en: Zip/Postal Code
vi: Mã vùng

en: Pending
vi: Đang treo

en: Source
vi: Nguồn

en: First
vi: Đầu tiên

en: Middle
vi: Giữa

en: times
vi: lần

en: Fixed
vi: Cố định

en: profile
vi: hồ sơ

en: Info
vi: Thông tin

en: Style
vi: Kiểu dáng

en: Group Name
vi: Tên nhóm

en: Subject:
vi: Chủ đề:

en: Failed
vi: Thất bại

en: Testing
vi: Kiểm tra

en: County
vi: Hạt

en: Percentage
vi: Tỷ lệ

en: date
vi: ngày tháng

en: From Name
vi: Tên người gửi

en: Default value
vi: Giá trị mặc định

en: Timezone
vi: Múi giờ

en: Apply
vi: Áp dụng

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
vi: Các dữ liệu hiện có của trường này sẽ bị mất. Thao tác này không thể hoàn hồi.

en: Allowed values
vi: Các giá trị cho phép

en: Form
vi: Biểu mẫu

en: Organization
vi: Tổ chức

en: Pager
vi: Phân trang

en: Paragraph
vi: Đoạn

en: HTML Content
vi: Nội dung HTML

en: Moderator
vi: Người điều hành:

en: Properties
vi: Thuộc tính

en: The e-mail address you specified is not valid.
vi: Địa chỉ thư điện tử không hợp lệ.

en: Paused
vi: Đã tạm dừng

en: Starting
vi: Đang bắt đầu

en: Ending
vi: Kết thúc

en: label
vi: nhãn

en: Recurring
vi: Lặp lại

en: Are you sure you want to delete the field %field?
vi: Bạn có muốn xóa trường %field?

en: Date and Time
vi: Ngày và Giờ

en: Create a new page
vi: Tạo thêm trang mới

en: currency
vi: tiền tệ

en: Full content
vi: Nội dung đầy đủ

en: Home Fax
vi: Điện thư ở nhà

en: Invisible
vi: Vô hình
