Salsa Entity (7.x-1.0-beta1) - en to ast translation catalogue (61 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: E-mail
ast: Corréu-e

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Type
ast: Triba

en: Closed
ast: Zarráu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Date
ast: Data

en: None
ast: Nengún

en: Number
ast: Númberu

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: Image
ast: Imaxe

en: Required
ast: Requeríu

en: Category
ast: Categoría

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Open
ast: Abrir

en: Time
ast: Hora

en: Text
ast: Testu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: type
ast: triba

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Contact
ast: Contautu

en: Question
ast: Entruga

en: Active
ast: Activu

en: Good
ast: Bonu

en: Header
ast: Encabezáu

en: Footer
ast: Pie de páxina

en: Recipients
ast: Destinatarios

en: Location
ast: Llugar

en: Details
ast: Detalles

en: Unlimited
ast: Ilimitáu

en: Send
ast: Unviar

en: Code
ast: Códigu

en: Other
ast: Otru

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Order
ast: Orde

en: IP Address
ast: Direición IP

en: Profile
ast: Perfil

en: text
ast: testu

en: Save Changes
ast: Guardar cambeos

en: profile
ast: perfil

en: Failed
ast: Falló

en: Testing
ast: Prebes
