Salsa Entity (7.x-1.0-beta1) - en to bn translation catalogue (43 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Closed
bn: বন্ধ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Date
bn: তারিখ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Image
bn: ছবি

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Time
bn: সময়

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Email
bn: ইমেইল

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Good
bn: ভাল

en: Location
bn: অবস্থান

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Code
bn: কোড

en: Order
bn: ক্রম

en: IP Address
bn: আইপি ঠিকানা

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Create a new page
bn: নতুন একটি পাতা তৈরি করুন

en: Full content
bn: পূর্ণাঙ্গ কন্টেন্ট
