Salsa Entity (7.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (131 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Register
cs: Registrovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Value
cs: Hodnota

en: Private
cs: Soukromé

en: Groups
cs: Skupiny

en: Type
cs: Typ

en: Closed
cs: Zavřená

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Unsubscribe
cs: Odhlásit

en: Description
cs: Popis

en: Public
cs: Veřejná

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Currency
cs: Měna

en: Tags
cs: Štítky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Date
cs: Datum

en: None
cs: Žádné

en: Number
cs: Číslo

en: Response
cs: Odpověď

en: Password
cs: Heslo

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: Image
cs: Obrázek

en: Required
cs: Povinné

en: Category
cs: Kategorie

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Open
cs: Otevřené

en: Archive
cs: Archiv

en: Time
cs: Čas

en: Notes
cs: Poznámky

en: Total
cs: Celkem

en: Unknown
cs: Neznámý

en: type
cs: typ

en: Email
cs: E-mail

en: Check
cs: Šek

en: Contact
cs: Kontakt

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Question
cs: Otázka

en: Active
cs: Aktivní

en: Good
cs: Dobré

en: Off
cs: Vypnuto

en: Submit changes
cs: Odeslat změny

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Recipients
cs: Příjemci

en: Location
cs: Místo

en: Term
cs: Termín

en: Normal
cs: Normální

en: help
cs: nápověda

en: Card Type
cs: Typ karty

en: Card Number
cs: Číslo karty

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: Details
cs: Detaily

en: Amount
cs: Částka

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: State
cs: Stav

en: Send
cs: Poslat

en: Code
cs: Kód

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Payment
cs: Platba

en: Events
cs: Události

en: here
cs: zde

en: Start
cs: Začátek

en: End
cs: Konec

en: Other
cs: Jiné

en: Last
cs: Poslední

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Credit Card
cs: Kreditní karta

en: IP Address
cs: IP adresa

en: Template
cs: Šablona

en: Profile
cs: Profil

en: text
cs: Text

en: Expires
cs: Expiruje

en: Save Changes
cs: Změny uloženy

en: First Name
cs: Jméno

en: Last Name
cs: Příjmení

en: Street
cs: Ulice

en: City
cs: Město

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: State/Province
cs: Stát/Provincie

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Pending
cs: Čeká na zpracování

en: Source
cs: Zdroj

en: First
cs: První

en: Map
cs: Mapa

en: Fixed
cs: Pevná

en: profile
cs: profil

en: Style
cs: Styl

en: Group Name
cs: Název skupiny

en: Discount
cs: Sleva

en: Refund
cs: Refundace

en: Testing
cs: Testování

en: Percentage
cs: Procenta

en: date
cs: datum

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Questions
cs: Otázky

en: Apply
cs: Použít

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
cs: Pokud je v tomto poli nějaký obsah, bude smazán. Tuto akci nelze vrátit.

en: Allowed values
cs: Povolené hodnoty

en: Form
cs: Formulář

en: Currency Code
cs: Kód měny

en: Cancelled
cs: Stronováno

en: Pager
cs: Stránkovač

en: Sort direction
cs: Směr řazení

en: Moderator
cs: Moderátor

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: The e-mail address you specified is not valid.
cs: Zadaná e-mailová adresa není platná.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
cs: Opravdu odstranit pole %field?

en: Create a new page
cs: Vytvořit novou stránku

en: time
cs: čas

en: Archived
cs: Archivováno

en: Full content
cs: Plný obsah
