Salsa Entity (7.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (157 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Private
fi: Yksityinen

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Type
fi: Tyyppi

en: Closed
fi: Suljettu

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Unsubscribe
fi: Peru tilaus

en: Manager
fi: Manageri

en: Description
fi: Kuvaus

en: Public
fi: Julkinen

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Currency
fi: Valuutta

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Date
fi: Päivämäärä

en: None
fi: Ei mitään

en: Number
fi: Numero

en: Response
fi: Vastaus

en: Password
fi: Salasana

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: Image
fi: Kuva

en: Required
fi: Pakollinen

en: Category
fi: Kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Open
fi: Avoin

en: Archive
fi: Arkisto

en: Time
fi: Aika

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Text
fi: Teksti

en: Total
fi: Yhteensä

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: type
fi: tyyppi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Check
fi: Muu suoritus

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Number of columns
fi: Sarakkeiden määrä

en: Question
fi: Kysymys

en: Active
fi: Voimassa

en: Good
fi: Hyvä

en: Off
fi: Pois päältä

en: Submit changes
fi: Tallenna muutokset

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Recipients
fi: Vastaanottajat

en: Location
fi: Sijainti

en: Term
fi: Termi

en: Normal
fi: Normaali

en: Date Created
fi: Luontipäivä

en: help
fi: ohje

en: Card Type
fi: Korttityyppi

en: Card Number
fi: Kortin numero

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Amount
fi: Määrä

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Send
fi: Lähetä

en: Code
fi: Koodi

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: Payment
fi: Maksu

en: Events
fi: Tapahtumat

en: here
fi: täällä

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: Note
fi: Huomaa

en: Other
fi: Muu

en: Goal
fi: Tavoite

en: order
fi: tilaus

en: Last
fi: Viimeinen

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Order
fi: Järjestys

en: Credit Card
fi: Luottokortti

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: Profile
fi: Profiili

en: text
fi: teksti

en: Expires
fi: Vanhenee

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Street
fi: Katuosoite

en: City
fi: Kaupunki

en: Latitude
fi: Leveyspiiri

en: Longitude
fi: Pituuspiiri

en: State/Province
fi: Osavaltio/Provinssi

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Display Name
fi: Näkymän nimi

en: Pending
fi: Odottaa

en: Source
fi: Lähde

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Middle
fi: Keskellä

en: Map
fi: Kartta

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: profile
fi: profiili

en: Info
fi: Tieto

en: Style
fi: Tyyli

en: Membership
fi: Jäsenyys

en: Discount
fi: Alennus

en: Testing
fi: Testaus

en: County
fi: Maakunta

en: date
fi: päiväys

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Questions
fi: Kysymykset

en: Apply
fi: Käytä

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
fi: Jos sinulla on kenttään liitettyä tietoa se poistetaan. Muutosta ei voi perua.

en: Allowed values
fi: Sallitut arvot

en: Form
fi: Kaavake

en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

en: Currency Code
fi: Valuutan koodi

en: Cancelled
fi: Peruutettu

en: Feedback
fi: Palaute

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Pager
fi: Sivutus

en: Cash
fi: Käteinen

en: Sort direction
fi: Lajittelusuunta

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: The e-mail address you specified is not valid.
fi: Antamasi sähköpostiosoite ei kelpaa.

en: Ending
fi: Päättymisajankohta

en: label
fi: etiketti

en: Facebook Connect
fi: Facebook-yhteys

en: Are you sure you want to delete the field %field?
fi: Haluatko varmasti poistaa kentän %field?

en: Date and Time
fi: Päivä ja aika

en: Create a new page
fi: Luo uusi sivu

en: currency
fi: valuutta

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Invited
fi: Kutsuttu

en: Target bundles
fi: Kohdepaketit

en: The bundles of the entity type that can be referenced. Optional, leave empty for all bundles.
fi: Entiteettiniput joihin voidaan viitata. Jätä tyhjäksi salliaksesi kaikki paketit.

en: Don't sort
fi: Älä lajittele

en: A property of the base table of the entity
fi: Entiteetin perustaulun ominaisuus

en: Sort property
fi: Lajittelusääntö

en: New Order
fi: Uusi tilaus

en: Language Code
fi: Kielikoodi
