Salsa Entity (7.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (141 entries)

en: Title
he: כותרת

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Register
he: הרשמה

en: Suffix
he: סיומת

en: E-mail
he: אימייל

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Private
he: פרטי

en: Groups
he: קבוצות

en: Type
he: סוג

en: Closed
he: סגור

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Unsubscribe
he: בטל רישום

en: Manager
he: מנהל

en: Description
he: תיאור

en: Public
he: ציבורי

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Date
he: תאריך

en: None
he: ללא

en: Error Message
he: הודעת שגיאה

en: Number
he: מספר

en: Response
he: תשובה

en: Password
he: סיסמה

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Required
he: נדרש

en: Category
he: קטגוריה

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Open
he: פתוח

en: Archive
he: ארכיון

en: Time
he: זמן

en: Notes
he: הערות

en: Event
he: אירוע

en: Text
he: טקסט

en: Total
he: סך הכל

en: Unknown
he: לא ידוע

en: type
he: סוג

en: Email
he: דוא"ל

en: Check
he: בדיקה

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Number of columns
he: מספר עמודות

en: Question
he: שאלה

en: Active
he: פעיל

en: Good
he: טוב

en: Off
he: כבוי

en: Submit changes
he: הכנס שינויים

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Recipients
he: נמענים

en: Location
he: מיקום

en: Term
he: סיווג

en: Normal
he: נורמלי

en: help
he: עזרה

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: Details
he: פרטים

en: Amount
he: כמות

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Send
he: שלח

en: Code
he: קוד

en: Inactive
he: לא פעיל

en: Payment
he: תשלום

en: Events
he: אירועים

en: Start
he: התחלה

en: End
he: סוף

en: Note
he: הערות

en: Other
he: אחר

en: Goal
he: יעד

en: Last
he: אחרון

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Ascending
he: עולה

en: Descending
he: יורד

en: Order
he: סידור

en: IP Address
he: כתובת IP

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: text
he: טקסט

en: Page Title
he: כותרת הדף

en: Street
he: רחוב

en: City
he: עיר

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: State/Province
he: מדינה / מחוז

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Department
he: מחלקה

en: Display Name
he: שם התצוגה

en: Pending
he: ממתינות

en: Source
he: מקור

en: First
he: ראשון

en: Middle
he: אמצע

en: Map
he: מפה

en: Fixed
he: קבוע

en: profile
he: פרופיל משתמש

en: Info
he: מידע

en: Style
he: סגנון

en: Membership
he: חברות

en: Discount
he: הנחה

en: Donation
he: תרומה

en: Subject:
he: נושא:

en: Failed
he: נכשל

en: Testing
he: מתבצעת בדיקה

en: date
he: תאריך

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Timezone
he: איזור זמן

en: Questions
he: שאלות

en: Apply
he: החל

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
he: אם נשאר תוכן בשדה זה, הוא יאבד. פעולה זו לא ניתנת לביטול.

en: Allowed values
he: ערכים מותרים

en: Form
he: טופס

en: Zip
he: זיפ

en: Organization
he: ארגון

en: Field Type
he: סוג שדה

en: Pager
he: דפדוף

en: Sort direction
he: כיוון מיון

en: Properties
he: מאפיינים

en: Directions
he: כיוונים

en: The e-mail address you specified is not valid.
he: כתובת הדואר האלקטרוני שהוזנה לא תקינה.

en: Confirmed
he: מאושר

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: label
he: תווית

en: Are you sure you want to delete the field %field?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את השדה %field?

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Invited
he: הוזמנו

en: One column
he: טור אחד

en: Don't sort
he: ללא מיון

en: A property of the base table of the entity
he: תכונה מטבלת הבסיס של היישות
