Salsa Entity (7.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (160 entries)

en: Title
sv: Titel

en: delete
sv: radera

en: Register
sv: Registrera

en: E-mail
sv: E-post

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Private
sv: Privat

en: Groups
sv: Grupper

en: Type
sv: Typ

en: Closed
sv: Stängd

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Unsubscribe
sv: Säg upp prenumeration

en: Manager
sv: Administratör

en: Description
sv: Beskrivning

en: Public
sv: Offentlig

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Currency
sv: Valuta

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Date
sv: Datum

en: None
sv: Ingen

en: Error Message
sv: Felmeddelande

en: Number
sv: Tal

en: Response
sv: Svar

en: Password
sv: Lösenord

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: Image
sv: Bild

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Category
sv: Kategori

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Open
sv: Öppen

en: Archive
sv: Arkiv

en: Time
sv: Tid

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Event
sv: Händelse

en: name
sv: namn

en: Total
sv: Totalt

en: Unknown
sv: Okänd

en: type
sv: typ

en: Email
sv: E-post

en: Contact
sv: Kontakt

en: Number of columns
sv: Antal kolumner

en: Question
sv: Fråga

en: Active
sv: Aktiv

en: Good
sv: Bra

en: Off
sv: Av

en: Submit changes
sv: Skicka ändringar

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Recipients
sv: Mottagare

en: Location
sv: Plats

en: help
sv: hjälp

en: Card Type
sv: Korttyp

en: Card Number
sv: Kortnummer

en: Start Date
sv: Startdatum

en: Details
sv: Detaljer

en: Amount
sv: Belopp

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: State
sv: Läge

en: Send
sv: Skicka

en: Code
sv: Kod

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Payment
sv: Betalning

en: Events
sv: Aktiviteter

en: here
sv: här

en: Start
sv: Från

en: End
sv: Till

en: Other
sv: Övriga

en: Goal
sv: Mål

en: order
sv: beställning

en: Last
sv: Sista

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Order
sv: Ordning

en: Credit Card
sv: Kontokort

en: IP Address
sv: IP-adress

en: Template
sv: Mall

en: Profile
sv: Profil

en: Expires
sv: Upphör att gälla

en: Page Title
sv: Sidtitel

en: Save Changes
sv: Spara ändringar

en: Street
sv: Gata

en: City
sv: Stad

en: Latitude
sv: Latitud

en: Longitude
sv: Longitud

en: State/Province
sv: Län/landskap

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Display Name
sv: Visningsnamn

en: Street Address
sv: Gatuadress

en: Zip/Postal Code
sv: Postnummer

en: Pending
sv: Väntar på

en: Source
sv: Källa

en: First
sv: Första

en: Map
sv: Karta

en: Your Email
sv: Din e-postadress

en: Your Name
sv: Ditt namn

en: Fixed
sv: Fast

en: profile
sv: profil

en: Info
sv: Information

en: Style
sv: Stil

en: Discount
sv: Rabatt

en: Subject:
sv: Ämne:

en: Failed
sv: Misslyckades

en: Refund
sv: Återbetalning

en: Testing
sv: Test

en: County
sv: Län

en: Purchase
sv: Köp

en: Percentage
sv: Procent

en: date
sv: datum

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Timezone
sv: Tidszon

en: Questions
sv: Frågor

en: Apply
sv: Applicera

en: - Please select -
sv: - Var god välj -

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
sv: Om du har något innehåll kvar i detta fält kommer det att förloras. Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Allowed values
sv: Tillåtna värden

en: Form
sv: Formulär

en: Zip
sv: Postnummer

en: Cancelled
sv: Avbokad

en: Feedback
sv: Respons

en: Organization
sv: Organisation

en: Field Type
sv: Fälttyp

en: Pager
sv: Paginerare

en: other
sv: andra

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: for
sv: för

en: Employer
sv: Arbetsgivare

en: Sort direction
sv: Riktning för sortering

en: District
sv: Distrikt

en: Properties
sv: Egenskaper

en: Directions
sv: Instruktioner

en: The e-mail address you specified is not valid.
sv: Den e-postadress du angav är inte giltig.

en: Confirmed
sv: Bekräftad

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: label
sv: etikett

en: Contact Name
sv: Kontakt namn

en: Unconfirmed
sv: Obekräftad

en: Are you sure you want to delete the field %field?
sv: Är du säker på att du vill radera fältet %field?

en: Date and Time
sv: Datum och tid

en: Create a new page
sv: Skapa en ny sida

en: Attended
sv: Deltog

en: currency
sv: valuta

en: Archived
sv: Arkiverad

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: Renewal
sv: Förnyelse

en: timestamp
sv: tidsstämpel
