Salsa Entity (7.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (84 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: E-mail
th: อีเมล

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Value
th: ค่า

en: Private
th: ส่วนตัว

en: Groups
th: กลุ่ม

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Unsubscribe
th: ยกเลิกการเป็นสมาชิก

en: Manager
th: ผู้จัดการ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Date
th: วันที่

en: None
th: ไม่มี

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Country
th: ประเทศ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Required
th: จำเป็น

en: Category
th: หมวดหมู่

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Open
th: เปิด

en: Time
th: เวลา

en: Text
th: ข้อความ

en: Total
th: ทั้งหมด

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: type
th: ชนิด

en: Email
th: อีเมล

en: Check
th: เช็ค

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Question
th: คำถาม

en: Good
th: ดี

en: Off
th: ปิด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Recipients
th: ผู้รับ

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: help
th: คู่มือการใช้งาน

en: Card Type
th: ชนิดบัตร

en: Card Number
th: หมายเลขบัตร

en: Start Date
th: วันที่เริ่มต้น

en: Details
th: รายละเอียด

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: State
th: รัฐ

en: Send
th: ส่ง

en: Code
th: รหัส

en: Payment
th: เงื่อนไขชำระเงิน

en: Other
th: อื่นๆ

en: Ascending
th: เรียงน้อยไปมาก

en: Descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: Order
th: เรียงตาม

en: IP Address
th: หมายเลข IP

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Street
th: ถนน

en: City
th: จังหวัด

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Map
th: แผนที่

en: profile
th: โปรไฟล์

en: Info
th: ข้อมูล

en: Failed
th: ไม่ผ่าน

en: date
th: วันที่

en: Timezone
th: เขตเวลา

en: Questions
th: คำถาม

en: Company Name
th: ชื่อบริษัท

en: Pager
th: ตัวเปลี่ยนหน้า

en: Other Information
th: รายละเอียดเพิ่มเติม

en: District
th: อำเภอ

en: The e-mail address you specified is not valid.
th: อีเมลที่คุณกรอกไม่ถูกต้อง

en: Contact Name
th: ชื่อผู้ติดต่อ

en: Are you sure you want to delete the field %field?
th: คุณแน่ใจแล้วหรือว่าต้องการลบช่องรับข้อมูล %field?

en: Last Modified
th: แก้ไขครั้งล่าสุด
