Salsa Entity (7.x-1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (115 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Suffix
ar: لاحقة

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Private
ar: خاص

en: Groups
ar: مجموعات

en: Type
ar: النوع

en: Closed
ar: مغلق

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Unsubscribe
ar: الغ الاشتراك

en: Manager
ar: الإداري

en: Description
ar: الوصف

en: Public
ar: عام

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Date
ar: التاريخ

en: None
ar: لا شيء

en: Number
ar: رقم

en: Response
ar: الجواب

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Required
ar: ضروري

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Open
ar: مفتوح

en: Archive
ar: الأرشيف

en: Time
ar: الوقت

en: URL
ar: العنوان URL

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Event
ar: الحدث

en: Text
ar: نص

en: Total
ar: المجموع

en: Unknown
ar: غير معروف

en: type
ar: النوع

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Contact
ar: اتصل

en: Number of columns
ar: عدد الأعمدة

en: Are you sure you want to delete %title?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف %title؟

en: Question
ar: السؤال

en: Active
ar: نشط

en: Good
ar: جيد

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Recipients
ar: المتسلمون

en: Location
ar: الموضع

en: Term
ar: المصطلح

en: Normal
ar: طبيعي

en: Details
ar: التفاصيل

en: Amount
ar: المبلغ

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Address
ar: العنوان

en: State
ar: الحالة

en: Send
ar: أرسل

en: Code
ar: الكود

en: Events
ar: الفعاليات

en: here
ar: هنا

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Other
ar: آخر

en: Goal
ar: هدف

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Order
ar: الترتيب

en: IP Address
ar: العنوان IP

en: Template
ar: القالب

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: text
ar: نص

en: Save Changes
ar: حفظ التعديلات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Display Name
ar: اسم العرض

en: Pending
ar: معلّق

en: Source
ar: المصدر

en: Map
ar: خريطة

en: Fixed
ar: ثابت

en: profile
ar: ملف مستخدم

en: Info
ar: معلومات

en: Style
ar: نمط

en: Failed
ar: فشل

en: Testing
ar: جار الاختبار

en: date
ar: تاريخ

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: Questions
ar: الأسئلة

en: Apply
ar: تطبيق

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
ar: إذا كان هناك أي محتوى فى هذه الخانة، فسوف يتم حذفه ولن يمكن استرجاعه مرة أخرى.

en: Allowed values
ar: القيم المسموح بها

en: Form
ar: النموذج

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: Cash
ar: النقد

en: Sort direction
ar: اتجاه الترتيب

en: The e-mail address you specified is not valid.
ar: عنوان البريد الإلكتروني ليس صحيحا.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
ar: هل أنت متأكد أنك ترغب في حذف الحقل %field؟

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: Confirmation Message
ar: رسالة التأكيد
