Salsa Entity (7.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (165 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Register
da: Opret konto

en: Suffix
da: Endelse

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Private
da: Privat

en: Groups
da: Grupper

en: Closed
da: Lukket

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Unsubscribe
da: Opsig abonnement

en: Manager
da: Administrator

en: Description
da: Beskrivelse

en: Public
da: Offentlig

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Currency
da: Valuta

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Date
da: Dato

en: None
da: Ingen

en: Error Message
da: Fejlmeddelelse

en: Number
da: Antal

en: Password
da: Adgangskode

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Required
da: Obligatorisk

en: Category
da: Kategori

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Open
da: Åben

en: Archive
da: Arkiv

en: Time
da: Tid

en: Notes
da: Noter

en: Event
da: Begivenhed

en: Text
da: Tekst

en: name
da: navn

en: Total
da: I alt

en: Unknown
da: Ukendt

en: Email
da: E-mail

en: Contact
da: Kontakt

en: Number of columns
da: Antal kolonner

en: Are you sure you want to delete %title?
da: Ønsker du at slette %title?

en: Question
da: Spørgsmål

en: Active
da: Aktiv

en: Good
da: God

en: Off
da: Afbrudt

en: Submit changes
da: Gem ændringer

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Recipients
da: Modtagere

en: Location
da: Lokation

en: Date Created
da: Oprettelsesdato

en: help
da: hjælp

en: Card Type
da: Korttype

en: Card Number
da: Kortnummer

en: Start Date
da: Startdato

en: Details
da: Detaljer

en: Amount
da: Beløb

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: State
da: Status

en: Code
da: Kode

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Payment
da: Betaling

en: Events
da: Begivenheder

en: here
da: her

en: End
da: Slut

en: Note
da: Bemærk

en: Other
da: Anden

en: Goal
da: Mål

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: order
da: rækkefølge

en: Last
da: Sidste

en: Anonymous
da: Anonym

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Order
da: Rækkefølge

en: Credit Card
da: Kreditkort

en: IP Address
da: IP-adresse

en: Template
da: Skabelon

en: template
da: skabelon

en: Profile
da: Profil

en: text
da: tekst

en: Expires
da: Udløber

en: Save Changes
da: Gem ændringer

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: Street
da: Gade

en: City
da: By

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: State/Province
da: Landsdel

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Display Name
da: Vist navn

en: Street Address
da: Adresse

en: Zip/Postal Code
da: Postnummer

en: Pending
da: Afventer

en: Source
da: Kilde

en: First
da: Første

en: Middle
da: Midt

en: Map
da: Knyt

en: Your Email
da: Din e-mail-adresse

en: Your Name
da: Dit navn

en: Fixed
da: Fast

en: profile
da: profil

en: Style
da: Typografi

en: Membership
da: Medlemskab

en: Discount
da: Rabat

en: Donation
da: Bidrag

en: Subject:
da: Emne:

en: Failed
da: Mislykkedes

en: Refunded
da: Refunderet

en: Refund
da: Refusion

en: Testing
da: Test

en: County
da: Amt

en: Percentage
da: Procent

en: reason
da: grund

en: date
da: dato

en: From Name
da: Afsendernavn

en: Default value
da: Standardværdi

en: Timezone
da: Tidszone

en: Questions
da: Spørgsmål

en: Apply
da: Udfør

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
da: Hvis der stadig er indhold i feltet vil det gå tabt. Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Allowed values
da: Tilladte værdier

en: Form
da: Formular

en: Currency Code
da: Valutakode

en: Contact Page
da: Kontaktside

en: Cancelled
da: Annulleret

en: Feedback
da: Tilbagemelding

en: Organization
da: Organisation

en: Fee
da: Gebyr

en: Sort direction
da: Sorteringsretning

en: District
da: Distrikt

en: HTML Content
da: HTML-indhold

en: Properties
da: Egenskaber

en: Two columns
da: To spalter

en: The e-mail address you specified is not valid.
da: Du har angivet en ugyldig e-mail-adresse.

en: Paused
da: På pause

en: label
da: etiket

en: Are you sure you want to delete the field %field?
da: Ønsker du at slette feltet %field?

en: Date and Time
da: Dato og tid

en: Create a new page
da: Opret en ny side

en: Attended
da: Deltog

en: API Name
da: API-navn

en: Archived
da: Arkiveret

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Form only
da: Kun formular

en: One column
da: Én spalte

en: The bundles of the entity type that can be referenced. Optional, leave empty for all bundles.
da: Bundles af entity-typen, som der kan refereres til. Lad feltet stå tomt for at bruge alle bundles.

en: Don't sort
da: Ingen sortering

en: A property of the base table of the entity
da: En egenskab ved basistabellen for den pågældende entity

en: Sort property
da: Sorteringsegenskab

en: Language Code
da: Sprog
