Salsa Entity (7.x-1.0-beta2) - en to eu translation catalogue (106 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: delete
eu: ezabatu

en: Status
eu: Egoera

en: Register
eu: Erregistratu

en: Suffix
eu: Atzizkia

en: E-mail
eu: E-posta

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Value
eu: Balioa

en: Private
eu: Pribatua

en: Groups
eu: Multzoak

en: Type
eu: Mota

en: Closed
eu: Itxita

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Unsubscribe
eu: Harpidetza kendu

en: Manager
eu: Zuzendaria

en: Description
eu: Azalpena

en: Public
eu: Publikoa

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Tags
eu: Etiketak

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Date
eu: Data

en: None
eu: Bat ere ez

en: Number
eu: Zenbakia

en: Response
eu: Erantzun

en: Password
eu: Pasahitza

en: Country
eu: Herria

en: Weight
eu: Pisua

en: Image
eu: Irudia

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Category
eu: Kategoria

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: Open
eu: Ireki

en: Time
eu: Ordua

en: Notes
eu: Oharrak

en: Event
eu: Gertaera

en: Text
eu: Testua

en: name
eu: izena

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: type
eu: mota

en: Email
eu: Eposta

en: Check
eu: Egiaztatu

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: Number of columns
eu: Zutaberen zenbakia

en: Are you sure you want to delete %title?
eu: %title ezabatzera zoaz. Ziur al zaude?

en: Question
eu: Galdera

en: Active
eu: Aktiboa

en: Good
eu: Ona

en: Header
eu: Goiburua

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Recipients
eu: Hartzaileak

en: Location
eu: Kokalekua

en: Term
eu: Termino

en: Normal
eu: Arrunta

en: help
eu: laguntza

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Address
eu: Helbidea

en: State
eu: Egoera

en: Send
eu: Bidali

en: Code
eu: Kodea

en: Events
eu: Gertaerak

en: here
eu: hemen

en: Note
eu: Oharra

en: Other
eu: Bestea

en: First name
eu: Izena

en: Last name
eu: Abizenak

en: Last
eu: Azkena

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Ascending
eu: Goranzko

en: Descending
eu: Beheranzko

en: Order
eu: Ordena

en: IP Address
eu: IP Helbidea

en: Profile
eu: Profila

en: text
eu: testua

en: Page Title
eu: Orriaren Izenburua

en: Source
eu: Iturburua

en: First
eu: Lehena

en: Middle
eu: Erdian

en: Map
eu: Mapa

en: Your Name
eu: Zure izena

en: profile
eu: profila

en: Info
eu: Informazioa

en: Style
eu: Estiloa

en: Testing
eu: Proba

en: date
eu: data

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: Questions
eu: Galderak

en: Apply
eu: Ezarri

en: Allowed values
eu: Baimendutako balioak

en: Form
eu: Formularioa

en: Organization
eu: Erakundea

en: HTML Content
eu: HTML edukia

en: The e-mail address you specified is not valid.
eu: Eman duzun' helb. elek. baliogabea da.

en: Create a new page
eu: Sortu orri berria

en: Full content
eu: Eduki osoa
