Salsa Entity (7.x-1.0-beta2) - en to gu translation catalogue (62 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Register
gu: નોંધણી

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: E-mail
gu: ઈમેલ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Private
gu: ખાનગી

en: Groups
gu: જૂથો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Closed
gu: બંધ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Public
gu: જાહેર

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Date
gu: તારીખ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Required
gu: જરૂરી

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Time
gu: સમય

en: Text
gu: લખાણ

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: type
gu: પ્રકાર

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: Active
gu: સક્રિય

en: Location
gu: સ્થાન

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: Details
gu: વિગતો

en: Unlimited
gu: અમર્યાદિત

en: Send
gu: મોકલો

en: Other
gu: અન્ય

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Ascending
gu: ચડતા

en: Descending
gu: ઉતરતા

en: City
gu: શહેર

en: Latitude
gu: અક્ષાંશ

en: Longitude
gu: રેખાંશ

en: State/Province
gu: રાજ્ય/પ્રાંત

en: Map
gu: નકશો

en: Failed
gu: નિષ્ફળ થયું

en: date
gu: તારીખ

en: Default value
gu: મૂળભૂત કિંમત

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Allowed values
gu: અપેક્ષિત મૂલ્યો

en: Properties
gu: ગુણધર્મો
