Salsa Entity (7.x-1.0-beta2) - en to pl translation catalogue (177 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: delete
pl: usuń

en: Register
pl: Rejestracja

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Value
pl: Wartość

en: Private
pl: Prywatne

en: Groups
pl: Grupy

en: Type
pl: Typ

en: Closed
pl: Zamknięte

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Unsubscribe
pl: Wypisz się

en: Manager
pl: Zarządzający

en: Description
pl: Opis

en: Public
pl: Publiczna

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Currency
pl: Waluta

en: Tags
pl: Tagi

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Date
pl: Data

en: None
pl: Brak

en: Error Message
pl: Komunikat błędu

en: Number
pl: Liczba

en: Response
pl: Odpowiedź

en: Password
pl: Hasło

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: Image
pl: Obraz

en: Required
pl: Wymagane

en: Category
pl: Kategoria

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Open
pl: Otwarte

en: Archive
pl: Archiwizuj

en: Time
pl: Czas

en: Notes
pl: Notatki

en: Event
pl: Termin

en: Text
pl: Tekst

en: name
pl: nazwa

en: Total
pl: Razem

en: Unknown
pl: Nieznany

en: type
pl: typ

en: Check
pl: Sprawdź

en: Contact
pl: Kontakt

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Question
pl: Pytanie

en: Active
pl: Aktywne

en: Good
pl: Dobre

en: Off
pl: Wyłączony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: Location
pl: Położenie

en: Term
pl: Termin

en: Normal
pl: Zwykły

en: Date Created
pl: Data utworzenia

en: help
pl: pomoc

en: Start Date
pl: Data początkowa

en: Details
pl: Szczegóły

en: Amount
pl: Ilość

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: State
pl: Stan

en: Send
pl: Wyślij

en: Code
pl: Kod

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Payment
pl: Płatność

en: Events
pl: Wydarzenia

en: here
pl: tutaj

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: Note
pl: Notatka

en: Other
pl: Inne

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: order
pl: zamówienie

en: Last
pl: Ostatni

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Order
pl: Kolejność

en: IP Address
pl: Adres IP

en: Template
pl: Szablon

en: template
pl: szablon

en: Profile
pl: Profil

en: text
pl: tekst

en: Expires
pl: Wygasa

en: Page Title
pl: Tytuł strony

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: First Name
pl: Imię

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: Street
pl: Ulica

en: City
pl: Miasto

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: State/Province
pl: Województwo

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Department
pl: Departament

en: Display Name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Zip/Postal Code
pl: Kod pocztowy

en: Pending
pl: Oczekujące

en: Source
pl: Źródło

en: First
pl: Pierwszy

en: Middle
pl: Środek

en: Map
pl: Mapa

en: Your Email
pl: Twój e-mail

en: Your Name
pl: Twoje nazwisko

en: Fixed
pl: Sztywny

en: profile
pl: profil

en: Info
pl: Informacja

en: Style
pl: Styl

en: Group Name
pl: Nazwa grupy

en: Discount
pl: Rabat

en: Subject:
pl: Temat:

en: Failed
pl: Niepowodzenie

en: Testing
pl: Testowanie

en: County
pl: Powiat

en: Percentage
pl: Procenty

en: reason
pl: powód

en: date
pl: data

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: Questions
pl: Pytania

en: Apply
pl: Zastosuj

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
pl: Dane wprowadzone z pomocą tego pola zostaną utracone. Tej operacji nie można cofnąć.

en: Allowed values
pl: Dopuszczalne wartości

en: Form
pl: Formularz

en: Request
pl: Żądanie

en: Currency Code
pl: Kod waluty

en: Cancelled
pl: Anulowany

en: Feedback
pl: Prześlij opinię

en: Organization
pl: Organizacja

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: other
pl: Inne

en: Cash
pl: Gotówka

en: Fee
pl: Opłata

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Contact Email
pl: E-mail kontaktowy

en: for
pl: dla

en: Employer
pl: Pracodawca

en: Sort direction
pl: Kierunek sortowania

en: District
pl: Dzielnica

en: HTML Content
pl: Zawartość HTML

en: Properties
pl: Właściwości

en: The e-mail address you specified is not valid.
pl: Podany adres e-mail jest nieprawidłowy.

en: Paused
pl: Zatrzymany

en: Confirmed
pl: Potwierdzone

en: Starting
pl: Rozpoczynanie

en: Checkbox
pl: Pole wyboru

en: label
pl: etykieta

en: Contact Information
pl: Informacje kontaktu

en: Are you sure you want to delete the field %field?
pl: Czy na pewno usunąć pole %field?

en: Deadline
pl: Ostateczny termin

en: Create a new page
pl: Stwórz nową stronę

en: Archived
pl: Zarchiwizowane

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: Form only
pl: Tylko formularz

en: One column
pl: Jedna kolumna

en: Save Order
pl: Zapisz kolejność

en: Target bundles
pl: Wybierz zestawy

en: The bundles of the entity type that can be referenced. Optional, leave empty for all bundles.
pl: Zestawy typu encji, które mogą być powiązane. Opcjonalne, zostaw puste dla wszystkich zestawów.

en: Don't sort
pl: Nie sortuj

en: A property of the base table of the entity
pl: Właściwość tabeli bazowej encji

en: Sort property
pl: Sortuj właściwości

en: The URL of the entity.
pl: Adres URL encji.

en: Language Code
pl: Kod Języka
