Salsa Entity (7.x-1.0-beta2) - en to ps translation catalogue (49 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Status
ps: حالت

en: E-mail
ps: بریښنالیک

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Value
ps: بيه

en: Type
ps: بڼه

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Public
ps: ټوليز

en: Enable
ps: سالول

en: Disable
ps: ناتوانه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Tags
ps: بچوي

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Date
ps: نيټه

en: None
ps: هېڅ يو

en: Password
ps: پټ توری

en: Weight
ps: وزن

en: Image
ps: انځور

en: Required
ps: غوښتى

en: Category
ps: ټولی

en: Name
ps: نوم

en: Time
ps: وخت

en: URL
ps: پته (URL)

en: Text
ps: متن

en: Unknown
ps: ناپیژنده

en: Email
ps: بریښنالیک

en: Are you sure you want to delete %title?
ps: تاسو ډاډه یاست په ړنګول د %title؟

en: Active
ps: فعال

en: Header
ps: سرۍ

en: Footer
ps: پښۍ

en: Details
ps: سپړنې

en: Other
ps: نور

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Ascending
ps: ختند

en: Descending
ps: پرتند

en: Order
ps: اوډون

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Source
ps: سرچينه

en: Map
ps: نقشه

en: Fixed
ps: ثابت شوی

en: Info
ps: مالومات

en: Style
ps: ډول

en: Timezone
ps: مهال سيمه

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Properties
ps: ځانتياوې
