Salsa Entity (7.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (235 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Register
uk: Реєстрація

en: Suffix
uk: Суфікс

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Private
uk: Приватне

en: Groups
uk: Групи

en: Type
uk: Тип

en: Closed
uk: Закрито

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Unsubscribe
uk: Відписатися

en: Manager
uk: Керівник

en: Description
uk: Опис

en: Public
uk: Загально-доступний

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Currency
uk: Валюта

en: Tags
uk: Теґи

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Date
uk: Дата

en: None
uk: Немає

en: Error Message
uk: Повідомлення про помилку

en: Number
uk: Число

en: Response
uk: Відповідь

en: Password
uk: Пароль

en: Country
uk: Країна

en: Weight
uk: Вага

en: Image
uk: Зображення

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Category
uk: Категорія

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Open
uk: Відкрито

en: Archive
uk: Архів

en: Time
uk: Час

en: URL
uk: URL-адреса

en: Notes
uk: Примітки

en: Event
uk: Подія

en: Text
uk: Текст

en: name
uk: ім'я

en: Total
uk: Всього

en: Unknown
uk: Невідомо

en: type
uk: тип

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Check
uk: Перевірити

en: Contact
uk: Контакт

en: Number of columns
uk: Кількість стовпців

en: Are you sure you want to delete %title?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %title?

en: Question
uk: Питання

en: Active
uk: Активно

en: Good
uk: Добре

en: Off
uk: Вимкнено

en: Submit changes
uk: Збереження змін

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Recipients
uk: Отримувачі

en: Location
uk: Місце розташування

en: Term
uk: Термін

en: Normal
uk: Звичайне

en: Date Created
uk: Дата створення

en: Default Value
uk: Типове значення

en: help
uk: довідка

en: Card Type
uk: Тип карти

en: Card Number
uk: Номер карти

en: Start Date
uk: Дата початку

en: Details
uk: Подробиці

en: Amount
uk: Величина

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: State
uk: Стан

en: Send
uk: Надіслати

en: Code
uk: Код

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Payment
uk: Оплата

en: Events
uk: Події

en: here
uk: тут

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Note
uk: Примітка

en: Other
uk: Інше

en: Goal
uk: Мета

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: order
uk: замовлення

en: Last
uk: Останній

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Order
uk: Послідовність

en: Credit Card
uk: Кредитна карта

en: IP Address
uk: IP-адреса

en: Template
uk: Шаблон

en: template
uk: шаблон

en: Profile
uk: Профіль

en: text
uk: текст

en: Expires
uk: Дійсне до

en: Page Title
uk: Заголовок Сторінки

en: Displayed
uk: Відображено

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: Street
uk: Вулиця

en: City
uk: Місто

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: State/Province
uk: Область/Район

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Occupation
uk: Фах

en: Department
uk: Відділ

en: Display Name
uk: Відображуване ім'я

en: Street Address
uk: Вулиця

en: Zip/Postal Code
uk: Поштовий індекс

en: Pending
uk: Очікування

en: Source
uk: Джерело

en: First
uk: Перший

en: Middle
uk: Середина

en: times
uk: рази по

en: Map
uk: Мапа

en: Your Email
uk: Ваша адреса електронної пошти

en: Your Name
uk: Ваше ім'я

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: profile
uk: профіль

en: Info
uk: Інформація

en: E-mail:
uk: Ел. пошта:

en: Style
uk: Стиль

en: Delete this page
uk: Вилучити сторінку

en: Group Name
uk: Назва групи

en: Membership
uk: Членство

en: Discount
uk: Знижка

en: Donation
uk: Пожертвування

en: Subject:
uk: Тема:

en: Failed
uk: Невдало

en: Refund
uk: Повернення

en: Testing
uk: Тестування

en: County
uk: Графство

en: Purchase
uk: Купити

en: Percentage
uk: Відсотки

en: reason
uk: Причина

en: date
uk: дата

en: From Name
uk: Від імені

en: Default value
uk: Базове значення

en: Timezone
uk: Часовий пояс

en: Questions
uk: Питання

en: Apply
uk: Застосувати

en: Company Name
uk: Назва організації

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
uk: Якщо в даному полі міститься якийсь вміст — він буде втрачений. Це незворотня операція

en: Allowed values
uk: Дозволені значення

en: Form
uk: Форма

en: Request
uk: Запит

en: Payment Information
uk: Інформація про платіж

en: Currency Code
uk: Код валюти

en: Zip
uk: Індекс

en: Cancelled
uk: Скасовано

en: Feedback
uk: Зворотній зв'язок

en: Organization
uk: Організація

en: Field Type
uk: Тип поля

en: Pager
uk: Сторінковий навіґатор

en: Subject Prefix
uk: Префікс теми

en: other
uk: інше

en: Cash
uk: Готівка

en: Fee
uk: Винагорода

en: Paragraph
uk: Абзац

en: for
uk: для

en: Settings have been saved.
uk: Налаштування збережено.

en: Employer
uk: Роботодавець

en: Security Code
uk: Код безпеки

en: Sort direction
uk: Напрям впорядкування

en: amount
uk: сума

en: District
uk: Район

en: Take action
uk: Виберіть дію

en: Moderator
uk: керівник

en: Properties
uk: Властивості

en: Directions
uk: Напрямки

en: Two columns
uk: Дві колонки

en: The e-mail address you specified is not valid.
uk: Зазначена вами адреса електронної пошти неправильна.

en: Paused
uk: Пауза

en: Confirmed
uk: Підтверджено

en: Starting
uk: Запуск

en: Ending
uk: Закінчення

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: label
uk: мітка

en: Contact Information
uk: Контактна інформація

en: Contact Name
uk: Контактна особа

en: Cell Phone
uk: Мобільний телефон

en: Organizer
uk: Тижневик

en: Recurring
uk: Періодично

en: Unconfirmed
uk: Не підтверджено

en: Are you sure you want to delete the field %field?
uk: Ви дійсно хочете видалити поле %field?

en: Date and Time
uk: Дата і час

en: Create a new page
uk: Створити нову сторінку

en: time
uk: час

en: currency
uk: валюта

en: Last Modified
uk: Час останньої зміни

en: Area Code
uk: Код міста

en: Option Value
uk: Значення параметра

en: Archived
uk: Архівовано

en: Full content
uk: Повний вміст

en: Work Phone
uk: Робочий телефон

en: Salsa
uk: Сальса

en: Phone:
uk: Телефон:

en: Home Fax
uk: Домашній факс

en: Work Fax
uk: Робочий номер факсу

en: Invisible
uk: Невидиме

en: Renewal
uk: Поновлення

en: Invited
uk: Запрошений

en: Form only
uk: Тільки форма

en: Event Details
uk: Подробиці події

en: One column
uk: Одна колонка

en: Save Order
uk: Зберегти послідовність

en: Target bundles
uk: Цільові пакети

en: The bundles of the entity type that can be referenced. Optional, leave empty for all bundles.
uk: Пакети, належні до типу сутності, на які можна посилатися. Необов'язково, для всіх пакетів залиште порожнім.

en: Don't sort
uk: Не впорядковувати

en: A property of the base table of the entity
uk: Властивість основної таблиці сутності.

en: Sort property
uk: Властивість впорядкування

en: Event Location
uk: Місце розташування події

en: The URL of the entity.
uk: URL-адреса сутності.

en: Web Page
uk: Веб-сторінка

en: Language Code
uk: Код мови

en: Auto Update
uk: Автоматичне оновлення

en: datetime
uk: дата і час

en: percent
uk: процент

en: Welcome back!
uk: З поверненням!

en: - Choose country -
uk: - Оберіть країну -
