Salsa Entity (7.x-1.0-beta3) - en to am translation catalogue (46 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Groups
am: ቡድኖች

en: Type
am: ዓይነት

en: Closed
am: የተዘጋ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Date
am: ቀን

en: Message
am: መልእክት

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Weight
am: ክብደት

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Time
am: ሰዓት

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Text
am: ጽሁፍ

en: type
am: ዓይነት

en: Email
am: ኢሜይል

en: Active
am: ገባሪ

en: Header
am: ራስጌ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Location
am: ቦታ

en: help
am: እርዳታ

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: Code
am: ኮድ

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Source
am: ምንጭ

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Sort direction
am: የድርድር አቅጣጫ
