Salsa Entity (7.x-1.0-beta3) - en to el translation catalogue (129 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Groups
el: Ομάδες

en: Type
el: Τύπος

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή συνδρομής

en: Description
el: Περιγραφή

en: Public
el: Δημόσιες

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Date
el: Ημερομηνία

en: None
el: Κανένα

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: Image
el: Εικόνα

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Category
el: Κατηγορία

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: Time
el: Ώρα

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Event
el: Συμβάν

en: Text
el: Κείμενο

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: type
el: τύπος

en: Check
el: Επιταγή

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: Question
el: Ερώτηση

en: Active
el: Ενεργό

en: Good
el: Καλό

en: Off
el: Κλειστό

en: Submit changes
el: Υποβολή αλλαγών

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Recipients
el: Παραλήπτες

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Term
el: Όρος

en: Normal
el: Κανονικό

en: help
el: βοήθεια

en: Card Type
el: Τύπος κάρτας

en: Card Number
el: Αριθμός κάρτας

en: Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Amount
el: Ποσό

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Send
el: Αποστολή

en: Code
el: Κωδικός

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Events
el: Γεγονότα

en: here
el: εδώ

en: Start
el: Αρχή

en: End
el: Τέλος

en: Other
el: Άλλο

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Order
el: Σειρά

en: Credit Card
el: Πιστωτική κάρτα

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Profile
el: Προφίλ

en: text
el: κείμενο

en: Expires
el: Λήγει

en: Save Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: City
el: Πόλη

en: Latitude
el: Γεωγραφικό Πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό Μήκος

en: State/Province
el: Νομός/Περιοχή

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Source
el: Πηγή

en: First
el: Πρώτο

en: Map
el: Χάρτης

en: Fixed
el: Σταθερό

en: profile
el: προφίλ

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Style
el: Στυλ

en: Discount
el: Έκπτωση

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Testing
el: Δοκιμές

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: date
el: ημερομηνία

en: From Name
el: Όνομα αποστολέα

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
el: Αν έχει απομείνει ύλη σε αυτό το πεδίο, θα χαθεί. Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Form
el: Φόρμα

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Cash
el: Μετρητά

en: Sort direction
el: Κατεύθυνση ταξινόμησης

en: The e-mail address you specified is not valid.
el: Η διεύθυνση e-mail που εισάγατε δεν είναι έγκυρη.

en: label
el: ετικέτα

en: Are you sure you want to delete the field %field?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το πεδίο %field;

en: MasterCard
el: Mastercard

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο
