Salsa Entity (7.x-1.0-beta3) - en to hr translation catalogue (106 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: delete
hr: ukloni

en: Register
hr: Registriraj se

en: Suffix
hr: Sufiks

en: E-mail
hr: E-pošta

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Value
hr: Vrijednost

en: Private
hr: Privatno

en: Groups
hr: Grupe

en: Type
hr: Vrsta

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Manager
hr: Upravitelj

en: Description
hr: Opis

en: Public
hr: Javno

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Currency
hr: Valuta

en: Tags
hr: Oznake

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Date
hr: Datum

en: None
hr: Nema

en: Number
hr: Broj

en: Message
hr: Poruka

en: Password
hr: Lozinka

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Country
hr: Država

en: Weight
hr: Težina

en: Image
hr: Slika

en: Required
hr: Nužno

en: Category
hr: Kategorija

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Open
hr: Otvoreno

en: Archive
hr: Arhiva

en: Time
hr: Vrijeme

en: Notes
hr: Bilješke

en: Event
hr: Događanje

en: Text
hr: Tekst

en: Total
hr: Ukupno

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: type
hr: vrsta

en: Email
hr: E-pošta

en: Contact
hr: Kontakt

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Are you sure you want to delete %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti %title?

en: Question
hr: Pitanje

en: Active
hr: Aktivno

en: Good
hr: Dobra

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Recipients
hr: Primatelji

en: Comment
hr: Komentar

en: Location
hr: Lokacija

en: Term
hr: Pojam

en: Normal
hr: Normalno

en: help
hr: pomoć

en: Start Date
hr: Od datuma

en: Details
hr: Detalji

en: Amount
hr: Iznos

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Phone
hr: Telefon

en: Address
hr: Adresa

en: State
hr: Država

en: Send
hr: Pošalji

en: Code
hr: Kôd

en: here
hr: ovdje

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Svršetak

en: Other
hr: Ostalo

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Order
hr: Redoslijed

en: IP Address
hr: IP adresa

en: Template
hr: Predložak

en: Profile
hr: Profil

en: text
hr: tekst

en: Expires
hr: Ističe

en: Save Changes
hr: Spremi promjene

en: Last Name
hr: Prezime

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Source
hr: Izvor

en: profile
hr: profil

en: Style
hr: Stil

en: Testing
hr: Testiranje

en: Purchase
hr: Prodaja

en: date
hr: datum

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: Apply
hr: Primjeni

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
hr: Ukoliko imate sadržaja u ovom polju, on će biti izgubljen. Ova radnja je nepovratna.

en: Cancelled
hr: Otkazan

en: HTML Content
hr: HTML sadržaj

en: Take action
hr: Poduzmi akciju

en: The e-mail address you specified is not valid.
hr: Adresa e-pošte koju ste naveli nije važeća.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
hr: Želite li zbilja ukloniti polje %field?

en: Full content
hr: Puni sadržaj
