Salsa Entity (7.x-1.0-beta3) - en to ku translation catalogue (75 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Status
ku: ڕەوش

en: Register
ku: تۆمارکردن

en: Suffix
ku: پاشگر

en: E-mail
ku: ئیمێل

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Value
ku: نرخ

en: Private
ku: تایبەت

en: Groups
ku: گروپەکان

en: Type
ku: جۆر

en: Closed
ku: داخراوە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Unsubscribe
ku: سڕینەوەی بەشداری

en: Manager
ku: سەرپەرشتیار

en: Description
ku: دەربارە

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: None
ku: هیچ

en: Number
ku: ژمارە

en: Message
ku: پەیام

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Weight
ku: سەنگ

en: Image
ku: وێنە

en: Required
ku: پێویستە

en: Category
ku: پۆل

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Open
ku: کراوە

en: Time
ku: کات

en: Text
ku: دەق

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: type
ku: جۆر

en: Email
ku: ئیمێل

en: Contact
ku: پەیوەندی

en: Are you sure you want to delete %title?
ku: ئایا دڵنیایت له‌ سڕینەوەی %title‌؟

en: Question
ku: پرسیار

en: Active
ku: چالاکە

en: Good
ku: باشە

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Recipients
ku: وەرگرەکان

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Location
ku: شوێن

en: help
ku: یارمەتی

en: Details
ku: زانیاری زیاتر

en: Unlimited
ku: بێسنوور

en: Send
ku: بینێره‌

en: Code
ku: کۆد

en: Other
ku: هیتر

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: Order
ku: ڕیز

en: IP Address
ku: ئەدرێسی ئای.پی.

en: Profile
ku: زانیاری تایبه‌تی

en: text
ku: دەق

en: Source
ku: سەرچاوە

en: profile
ku: زانیاریی تایبەت

en: Info
ku: زانیاری

en: Testing
ku: تاقیکردنەوە

en: date
ku: ڕیکەوت

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: The e-mail address you specified is not valid.
ku: ئەو ئیمێلەی تۆ دەسنیشانت کردووە درووست نییە.

en: Full content
ku: ناوەڕۆکی پڕاوپڕ
