Salsa Entity (7.x-1.0-beta3) - en to lt translation catalogue (149 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: delete
lt: šalinti

en: Status
lt: Būsena

en: Register
lt: Registruotis

en: Suffix
lt: Priesaga

en: E-mail
lt: El. paštas

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Submit
lt: Siųsti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Value
lt: Reikšmė

en: Private
lt: Privatus

en: Groups
lt: Grupės

en: Type
lt: Tipas

en: Closed
lt: Uždara

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Unsubscribe
lt: Atsisakyti

en: Manager
lt: Valdytojas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Public
lt: Vieša

en: Enable
lt: Įjungti

en: Disable
lt: Išjungti

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Currency
lt: Valiuta

en: Tags
lt: Raktažodžiai

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Date
lt: Data

en: None
lt: Joks

en: Error Message
lt: Klaidos žinutė

en: Number
lt: Skaičius

en: Message
lt: Žinutė

en: Password
lt: Slaptažodis

en: - None -
lt: - Joks -

en: Country
lt: Šalis

en: Weight
lt: Svoris

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Required
lt: Privalomas

en: Category
lt: Kategorija

en: Name
lt: Pavadinimas

en: edit
lt: redaguoti

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Open
lt: Atvira

en: Archive
lt: Archyvas

en: Time
lt: Laikas

en: Notes
lt: Pastabos

en: Event
lt: Įvykis

en: Text
lt: Tekstas

en: name
lt: vardas

en: Total
lt: Iš viso

en: Unknown
lt: Nežinomas

en: type
lt: tipas

en: Email
lt: El. paštas

en: Check
lt: Čekis

en: Contact
lt: Kontaktai

en: Number of columns
lt: Stulpelių skaičius

en: Are you sure you want to delete %title?
lt: Ar tikrai nori pašalinti %title?

en: Question
lt: Klausimas

en: Active
lt: Aktyvus

en: Good
lt: Gerai

en: Off
lt: Išjungta

en: Submit changes
lt: Išsaugoti pakeitimus

en: Header
lt: Antraštė

en: Footer
lt: Poraštė

en: Recipients
lt: Gavėjai

en: Comment
lt: Komentaras

en: Location
lt: Vieta

en: Term
lt: Terminas

en: Normal
lt: Normalus

en: help
lt: pagalba

en: Card Type
lt: Kortelės tipas

en: Card Number
lt: Kortelės numeris

en: Start Date
lt: Pradžios data

en: Details
lt: Išsamiai

en: Amount
lt: Suma

en: Unlimited
lt: Neribotas

en: Phone
lt: Telefonas

en: Address
lt: Adresas

en: State
lt: Etapas

en: Send
lt: Siųsti

en: Code
lt: Kodas

en: Inactive
lt: Neaktyvus

en: Payment
lt: Mokėjimas

en: Events
lt: Įvykiai

en: here
lt: čia

en: Start
lt: Pradžia

en: End
lt: Pabaiga

en: Other
lt: Kiti

en: Goal
lt: Tikslas

en: First name
lt: Vardas

en: Last name
lt: Pavardė

en: Last
lt: Paskutinis

en: Anonymous
lt: Svečias

en: Ascending
lt: Didėjančia tvarka

en: Descending
lt: Mažėjančia tvarka

en: Order
lt: Tvarka

en: Credit Card
lt: Kreditinė Kortelė

en: IP Address
lt: IP Adresas

en: Template
lt: Šablonas

en: Profile
lt: Profilis

en: text
lt: tekstas

en: Page Title
lt: Puslapio pavadinimas

en: Street
lt: Gatvė

en: City
lt: Miestas

en: Latitude
lt: Platuma

en: Longitude
lt: Ilguma

en: State/Province
lt: Valstija/Provincija

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Display Name
lt: Rodomas vardas

en: Pending
lt: Laukiama

en: Source
lt: Šaltinis

en: First
lt: Pirmas

en: Middle
lt: Vidurinis

en: Map
lt: Žemėlapis

en: Fixed
lt: Fiksuotas

en: profile
lt: profilis

en: Info
lt: Informacija

en: Style
lt: Stilius

en: Discount
lt: Nuolaida

en: Subject:
lt: Tema:

en: Failed
lt: Nepavyko

en: Refund
lt: Grąžinta

en: Testing
lt: Testavimas

en: County
lt: Grafystė

en: Percentage
lt: Procentas

en: date
lt: data

en: Default value
lt: Numatytoji reikšmė

en: Timezone
lt: Laiko juosta

en: Questions
lt: Klausimai

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
lt: Jei su šiuo laukeliu išsaugotas turinys jį prarasite. Veiksmas nebegrįžtamas.

en: Allowed values
lt: Leidžiamos reikšmės

en: Form
lt: Forma

en: Event Name
lt: Įvykio pavadinimas

en: Cancelled
lt: Atšaukta

en: Pager
lt: Puslapiavimas

en: Sort direction
lt: Rikiavimo kryptis

en: Two columns
lt: Du stulpeliai

en: The e-mail address you specified is not valid.
lt: Jūsų įrašytas el. pašto adresas yra neteisingas.

en: Checkbox
lt: Žymimasis langelis/Checkbox

en: Cell Phone
lt: Mobilus telefonas

en: Unconfirmed
lt: Nepatvirtinta

en: Are you sure you want to delete the field %field?
lt: Ar tikrai nori pašalinti laukelį %field?

en: Archived
lt: Suarchyvuota

en: Full content
lt: Pilnas turinys

en: Invisible
lt: Nematomas

en: One column
lt: Vienas stulpelis
