Salsa Entity (7.x-1.0-beta3) - en to ro translation catalogue (133 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Private
ro: Privat

en: Groups
ro: Grupuri

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Unsubscribe
ro: Dezabonare

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Currency
ro: Monedă

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Date
ro: Data

en: None
ro: Nimic

en: Number
ro: Număr

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Country
ro: Ţară

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Required
ro: Necesar

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Open
ro: Deschideți

en: Archive
ro: Arhivă

en: Time
ro: Ora

en: Notes
ro: Note

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: type
ro: tip

en: Email
ro: email

en: Check
ro: Verifică

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: Question
ro: Întrebare

en: Active
ro: Activ

en: Good
ro: Bun

en: Off
ro: Oprit

en: Submit changes
ro: Salvează modificările

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Recipients
ro: Destinatari

en: Comment
ro: Comentariu

en: Location
ro: Locaţia

en: Term
ro: Termen

en: Default Value
ro: valoare implicită

en: help
ro: ajutor

en: Card Number
ro: Numărul cardului

en: Details
ro: Detalii

en: Amount
ro: Suma

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Send
ro: Trimite

en: Code
ro: Cod

en: Inactive
ro: inactiv

en: Payment
ro: Plată

en: Events
ro: Evenimente

en: here
ro: aici

en: End
ro: Sfârşit

en: Other
ro: Altele

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: order
ro: comandă

en: Last
ro: Ultimul

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Order
ro: Comandă

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Template
ro: Șablon

en: Profile
ro: Profil

en: Expires
ro: Expiră la

en: Page Title
ro: Titlu Pagină

en: Save Changes
ro: Salvare Modificări

en: Street
ro: Strada

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: State/Province
ro: Judeţ

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Display Name
ro: Nume afișat

en: Pending
ro: În așteptare

en: Source
ro: Sursă

en: First
ro: Primul

en: Map
ro: Hartă

en: Fixed
ro: Fix

en: profile
ro: profil

en: Info
ro: Informație

en: Style
ro: Stil

en: Discount
ro: Reducere

en: Failed
ro: Eșuat

en: Refund
ro: Rambursare

en: Testing
ro: Testare

en: Percentage
ro: Procentaj

en: date
ro: dată

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Timezone
ro: Fus orar

en: Questions
ro: Întrebări

en: Apply
ro: Aplică

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
ro: Dacă aveți conținut rămas în acest câmp, acesta va fi pierdut. Această acțiune nu poate fi anulată.

en: Allowed values
ro: Valori permise

en: Form
ro: Formular

en: Pager
ro: Paginator

en: Fee
ro: Taxă

en: Sort direction
ro: Direcţie de sortare

en: Properties
ro: Proprietăți

en: The e-mail address you specified is not valid.
ro: Adresa de e-mail specificată nu este validă.

en: label
ro: etichetă

en: Are you sure you want to delete the field %field?
ro: Sigur doriţii să ştergeţi câmpul %field?

en: Deadline
ro: Termen limită

en: currency
ro: monedă

en: Archived
ro: Arhivat

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Invisible
ro: Invizibil

en: Save Order
ro: Salvează comanda
