Salsa Entity (7.x-1.0-beta2) - en to ru translation catalogue (199 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Register
ru: Регистрация

en: Suffix
ru: Суффикс

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Private
ru: Приватный

en: Groups
ru: Группы

en: Type
ru: Тип

en: Closed
ru: Закрыто

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Unsubscribe
ru: Отписаться

en: Manager
ru: Менеджер

en: Description
ru: Описание

en: Public
ru: Общедоступный

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Currency
ru: Валюта

en: Tags
ru: Теги

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Date
ru: Дата

en: None
ru: Нет

en: Error Message
ru: Сообщение об ошибке

en: Number
ru: Число

en: Response
ru: Ответ

en: Password
ru: Пароль

en: Country
ru: Страна

en: Weight
ru: Вес

en: Image
ru: Изображение

en: Required
ru: Обязательно

en: Category
ru: Категория

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Open
ru: Открыть

en: Archive
ru: Архив

en: Time
ru: Время

en: Notes
ru: Примечания

en: Event
ru: Событие

en: Text
ru: Текст

en: name
ru: имя

en: Total
ru: Итого

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: type
ru: тип

en: Check
ru: Квитанция

en: Contact
ru: Контакт

en: Number of columns
ru: Количество столбцов

en: Are you sure you want to delete %title?
ru: Вы действительно хотите удалить %title?

en: Question
ru: Вопрос

en: Active
ru: Активно

en: Good
ru: Хорошо

en: Off
ru: Выкл

en: Submit changes
ru: Сохранить изменения

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Recipients
ru: Получатели

en: Location
ru: Место

en: Term
ru: Термин

en: Normal
ru: Нормальный

en: Date Created
ru: Дата создания

en: Default Value
ru: Значение по умолчанию

en: help
ru: справка

en: Card Type
ru: Тип карты

en: Card Number
ru: Номер карты

en: Start Date
ru: Дата начала

en: Details
ru: Подробности

en: Amount
ru: Сумма

en: Unlimited
ru: Неограничено

en: Phone
ru: Телефон

en: Address
ru: Адрес

en: State
ru: Состояние

en: Send
ru: Отправить

en: Code
ru: Код

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Payment
ru: Оплата

en: Events
ru: Мероприятия

en: here
ru: здесь

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: Other
ru: Другое

en: Goal
ru: Цель

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: order
ru: заказ

en: Last
ru: Последний

en: Anonymous
ru: Гость

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Order
ru: Порядок

en: Credit Card
ru: Кредитная карта

en: IP Address
ru: IP-адрес

en: Template
ru: Шаблон

en: template
ru: шаблон

en: Profile
ru: Профиль

en: text
ru: текст

en: Expires
ru: Истекает

en: Page Title
ru: Заголовок страницы

en: Save Changes
ru: Сохранить изменения

en: First Name
ru: Имя

en: Last Name
ru: Фамилия

en: Street
ru: Улица

en: City
ru: Город

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: State/Province
ru: Область/Район

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Display Name
ru: Отображаемое имя

en: Street Address
ru: Адрес улицы

en: Zip/Postal Code
ru: ZIP/Почтовый код

en: Pending
ru: В ожидании

en: Source
ru: Источник

en: First
ru: Первый

en: Middle
ru: По центру

en: times
ru: умножить на

en: Map
ru: Карта

en: Your Email
ru: Ваш адрес электронной почты

en: Your Name
ru: Ваше имя

en: Fixed
ru: Фиксированный

en: profile
ru: профиль

en: Info
ru: Инфо

en: Style
ru: Стиль

en: Delete this page
ru: Удалить страницу

en: Discount
ru: Скидка

en: Donation
ru: Пожертвования

en: Subject:
ru: Тема:

en: Failed
ru: Не удалось

en: Refund
ru: Возврат

en: Testing
ru: Тестирование

en: County
ru: Округ

en: Purchase
ru: Покупка

en: Percentage
ru: Процент

en: reason
ru: причина

en: date
ru: дата

en: From Name
ru: Имя отправителя

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Timezone
ru: Часовой пояс

en: Questions
ru: Вопросы

en: Apply
ru: Применить

en: Company Name
ru: Название компании

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
ru: Всё имеющееся содержимое данного поля будет утеряно. Это действие нельзя отменить.

en: Allowed values
ru: Допустимые значения

en: Form
ru: Форма

en: Request
ru: Запрос

en: Currency Code
ru: Код валюты

en: Cancelled
ru: Отменено

en: Feedback
ru: Обратная связь

en: Organization
ru: Организация

en: Field Type
ru: Тип поля

en: Pager
ru: Постраничный навигатор

en: Subject Prefix
ru: Префикс темы

en: other
ru: другой

en: Fee
ru: Пошлина

en: Paragraph
ru: Параграф

en: Contact Email
ru: Контактный Email

en: for
ru: для

en: Sort direction
ru: Направление сортировки

en: amount
ru: сумма

en: HTML Content
ru: HTML содержимое

en: Take action
ru: Принять меры

en: Moderator
ru: Модератор

en: Properties
ru: Свойства

en: Directions
ru: Направление

en: Two columns
ru: Две колонки

en: The e-mail address you specified is not valid.
ru: Указанный адрес электронной почты неверен.

en: Confirmed
ru: Подтверждено

en: Checkbox
ru: Флажок

en: label
ru: метка

en: Contact Information
ru: Контактная информация

en: Are you sure you want to delete the field %field?
ru: Вы действительно хотите удалить поле %field?

en: Date and Time
ru: Дата и время

en: Deadline
ru: Срок завершения

en: Create a new page
ru: Создать новую страницу

en: Attended
ru: Подписан

en: currency
ru: валюта

en: Option Value
ru: Значение

en: Archived
ru: Архив

en: Full content
ru: Полная версия

en: Phone:
ru: Телефон:

en: Invisible
ru: Невидимый

en: Form only
ru: Только форма

en: Event Details
ru: Подробности события

en: One column
ru: Одна колонка

en: Save Order
ru: Сохранить порядок

en: Target bundles
ru: Целевые пакеты

en: The bundles of the entity type that can be referenced. Optional, leave empty for all bundles.
ru: Пакеты типов сущностей, на которые можно ссылаться. Оставьте это поле пустым для использования всех пакетов.

en: Don't sort
ru: Не сортировать

en: A property of the base table of the entity
ru: свойству таблицы БД этой сущности

en: Sort property
ru: Свойство сортировки

en: Event Location
ru: Место события

en: The URL of the entity.
ru: URL сущности.

en: Language Code
ru: Код языка
