Salsify (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Groups
fr: Groupes

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Vocabularies
fr: Vocabulaires

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Files
fr: Fichiers

en: Items
fr: Éléments

en: Group name
fr: Nom du groupe

en: Task
fr: Tâche

en: API key
fr: Clé d'API

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Product types
fr: Types de produit

en: Review
fr: Vérifier

en: 3 hours
fr: 3 heures

en: 24 hours
fr: 24 heures

en: About
fr: À propos

en: Creation time
fr: Date de création

en: Product variations
fr: Variations du produit

en: Expiration time
fr: Date d'expiration

en: Credentials
fr: Accréditation

en: Uses
fr: Utilisations

en: Group title
fr: Titre du groupe

en: Source fields
fr: Champs sources

en: Select content
fr: Sélectionner le contenu

en: Dependencies
fr: Dépendances

en: Revision log message
fr: Message du journal de version

en: Throughput
fr: Débit

en: Field mappings
fr: Correspondances de champ

en: Relation type
fr: Type de relation

en: @name field is required.
fr: Le champ @name est requis.

en: Asset ID
fr: Identifiant (ID) de l'Asset

en: Hard
fr: Difficile

en: Soft
fr: Doux

en: Attribute ID
fr: Identifiant (ID) de l'attribut

en: Variation type
fr: Type de variation
