Salsify (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (42 entries)

en: Groups
de: Gruppen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: None
de: Keine

en: Vocabularies
de: Vokabulare

en: 1 hour
de: 1 Stunde

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Files
de: Dateien

en: N/A
de: n. v.

en: Items
de: Elemente

en: Group name
de: Gruppenname

en: Task
de: Aufgabe

en: API key
de: API-Key

en: Create new revision
de: Neue Revision erstellen

en: Product types
de: Produkttypen

en: Review
de: Überprüfung

en: 3 hours
de: 3 Stunden

en: 24 hours
de: 24 Stunden

en: About
de: Über

en: Creation time
de: Erstellungszeitpunkt

en: Product variations
de: Produktvarianten

en: Relations
de: Beziehungen

en: Expiration time
de: Ablaufzeit

en: Credentials
de: Zugangsdaten

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Cron jobs
de: Cron-Aufgaben

en: Group title
de: Gruppentitel

en: Source fields
de: Quellfelder

en: Select content
de: Inhalt auswählen

en: Dependencies
de: Abhängigkeiten

en: Revision log message
de: Protokollnachricht der Revision

en: Throughput
de: Durchsatz

en: !rate/min
de: !rate/Min

en: Migrations
de: Migrationen

en: Field mappings
de: Feldzuordnungen

en: Relation type
de: Relationstyp

en: @name field is required.
de: Das Feld @name ist erforderlich.

en: Product displays
de: Produktanzeige

en: Asset ID
de: Asset-ID

en: Hard
de: Schwer

en: Soft
de: Weich

en: Attribute ID
de: Attribut-ID

en: Variation type
de: Art der Variante
