Salsify (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Groups
uk: Групи

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Vocabularies
uk: Словники

en: 1 hour
uk: 1 година

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Files
uk: Файли

en: N/A
uk: Н/Д

en: Items
uk: Елементи

en: Group name
uk: Назва групи

en: Task
uk: Завдання

en: API key
uk: Ключ API

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Product types
uk: Типи товарів

en: Review
uk: Перевірити

en: 3 hours
uk: 3 години

en: 24 hours
uk: 24 години

en: About
uk: Про модуль

en: Creation time
uk: Час створення

en: Product variations
uk: Варіації товару

en: Relations
uk: Стосунки

en: Expiration time
uk: Завершення терміну дії

en: Migration
uk: Перенесення...

en: Credentials
uk: Реєстраційні дані

en: Uses
uk: Використання

en: Select content
uk: Оберіть вміст

en: Dependencies
uk: Залежності

en: Revision log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: Throughput
uk: Пропускна здатність

en: Field mappings
uk: Відповідності полів

en: Relation type
uk: Тип відносин

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: Asset ID
uk: Ідентифікатор ресурсу

en: Hard
uk: Жорсткий

en: Soft
uk: М’яко

en: Attribute ID
uk: ID атрибуту

en: Variation type
uk: Тип варіації
