Samara (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (24 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: default
ar: المبدئي

en: Logo
ar: الشعار

en: Site name
ar: اسم الموقع

en: Site slogan
ar: شعار الموقع

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Width
ar: العرض

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Color scheme
ar: خطة الألوان

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: sort icon
ar: رتب الأيقونات

en: sort ascending
ar: رتب تصاعديا

en: sort descending
ar: رتب تنازليا

en: User pictures in posts
ar: صور المستخدمين في الرسائل

en: User pictures in comments
ar: صور المستخدمين في التعليقات

en: Shortcut icon
ar: رمز الاختصار

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: User verification status in comments
ar: حالة التحقق من المستخدم في التعليقات

en: Highlighted
ar: مبرز
