Samara (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (28 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: default
da: standard

en: Site name
da: Sitets navn

en: Site slogan
da: Sitets slogan

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Width
da: Bredde

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Common settings
da: Fælles indstillinger

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Color scheme
da: Farvevalg

en: Content top
da: Indhold top

en: Content bottom
da: Indhold bund

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Second sidebar
da: Andet sidepanel

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: sort icon
da: sorteringsikon

en: sort ascending
da: sorter stigende

en: sort descending
da: sorter faldende

en: User pictures in posts
da: Brugerbilleder i indlæg

en: User pictures in comments
da: Brugerbilleder i kommentarer

en: Shortcut icon
da: Genvejsikon

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: User verification status in comments
da: Bruger godkendelsesstatus i kommentarer

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Dark
da: Mørkt
